Jak wygląda proces budowy farmy fotowoltaicznej?

Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, przystępujemy do realizacji budowy farmy fotowoltaicznej. Działamy w ramach własnych ekip budowlanych, co pozwala na montaż instalacji w zaledwie kilka tygodni. Proces ten obejmuje prace geodezyjne, palowanie, montaż konstrukcji i ogrodzenia oraz instalację paneli fotowoltaicznych. Stalowe konstrukcje wsporcze są wbijane w grunt za pomocą kafara, a następnie nasi pracownicy ręcznie wsuwają moduły solarne. Przewody prowadzone są w ziemi, w specjalnych rurach osłonowych.

W zakresie instalacji elektrycznych wykonujemy przyłącze SN wraz z posadowieniem stacji transformatorowej SN/nN, instalację kablową AC nN, montaż inwerterów AC/DC, instalację DC tzw “stringi” , instalację uziemienia i ekwipotencjalną, CCTV.

Teren budowy jest monitorowany przy użyciu mobilnej wieży monitorującej MobiTower. Wykorzystanie urządzenia tego typu pozwala m.in. na całodobową ochronę po przez system detekcji i CCTV, użycie megafonu, czy wezwanie grupy interwencyjnej lub policji.

Budujemy w perspektywie długoterminowej, dlatego koncentrujemy naszą działalność na wykorzystaniu zastosowań i materiałów najwyższej jakości. Opracowaliśmy autorski model konstrukcji paneli fotowoltaicznych, pozwalający na analogiczny montaż paneli przy różnorodności uwarunkowań klimatycznych zachodzących w naszym kraju. Użyta do ich produkcji blacha pokryta jest powłoką która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia odporność na korozję 10 razy wyższą niż tradycyjna stal ocynkowana.

Współpraca z wiodącymi producentami i dystrybutorami komponentów, nacisk na jakość i bezpieczeństwo to absolutne priorytety naszych działań. Panele fotowoltaiczne instalowane na naszych inwestycjach znane są z innowacyjnej technologii, wysokiej jakości wykonania oraz wieloletniej gwarancji.

Realizując inwestycję fotowolticzną zawsze mamy na uwadze jak najmniejszą ingerencję w naturalną biocenozę gruntu. Na farmie nie wykorzystuje się herbicydów, a teren pod panelami zostaje biologicznie czynny. Moduły podniesione są nad poziom gruntu, dzięki czemu drobne zwierzęta mogą swobodnie migrować. Teren działki obsiewamy trawą lub pozostawiamy do samoistnego porośnięcia, w zależności od zaleceń organów środowiskowych.

Przedstawienie graficzne projektu farmy fotowoltaicznej

KROK 1

Wygrana aukcja

Występujemy z projektem do aukcji odnawialnych źródeł energii. Po wygranej i otrzymaniu dofinansowania możemy przystąpić do realizacji inwestycji.

KROK 2

Instalacja monitoringu

Na terenie obiektu pojawia się zdalny, mobilny monitoring MobiTower co pozwala na całodobową ochronę po przez system detekcji i CCTV

KROK 3

Montaż konstrukcji i paneli

Etap obejmuje prace geodezyjne, montaż stacji transformatorowej, palowanie, montaż konstrukcji i ogrodzenia oraz instalację paneli fotowoltaicznych.

KROK 4

Rozruch

Zanim instalacja rozpocznie dostarczanie prądu przechodzi przez etap tzw. rozruchu technologicznego. Badamy m.in. jakość generowanej energii

KROK 5

Testowanie

Nasi specjaliści przeprowadzają szereg testów, aby upewnić się, że farma inwestycja została zrealizowana z zachowaniem najwyższych norm i standardów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *